ładowanie
Starte z powierzchni Ziemi - wystawa fotografii z Ukrainy na drugą rocznicę wojny

Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną pn. „Starte z powierzchni Ziemi” upamiętniającą II rocznicę wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie.

Wystawa obejmuje 20 obrazów przedstawiających ukraińskie miasta i wsie widma - miejscowości niegdyś tętniące życiem, dziś doszczętnie zniszczone w wyniku działań wojennych.
Na wystawie autorstwa fotografów wojskowych oraz korespondentów ukraińskich mediów znajdują się fotograficzne dowody zniszczeń wojennych z różnych regionów: obwodu ługańskiego, donieckiego, slobożańskiego i południowej Ukrainy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk.

Przygotowanie wystawy było zaś możliwe dzięki wsparciu Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy, obwodów wojskowych w Ługańsku, Doniecku, Mikołajowie, Chersoniu i Charkowie.

Polska wersja wystawy powstała przy wsparciu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.

Wystawę będzie można oglądać w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, w budynku B (Galerii Sztuki w "Okrąglaku") od 23 lutego (godz. 14:00) do 9 kwietnia 2024 r.

Fot. ŚUW, archiwum SIEW.

Radio internetowe